30. dirka Po Sloveniji 12. junij - 16. junij 2024
19.05.2017

Amplatz – BMC s povabilom prihaja na SLO TOUR 2017

Novo mesto, 22. maja 2017 - Kot smo že poročali, se je na 24. dirko Po Sloveniji že prijavilo 18 kolesarskih ekip s štirih kontoinetov. V teh dneh, pa se jim je pridružila še devetnajsta ekipa. Gre za trenutno najboljšo avstrijsko ekipao Amplatz – BMC, ki jo vodi Slovenec Luka Žele . V ekipi so poleg trenerja še trije Slovenci: Andi Bajc, Rok Korošec in Matej Mugerli. Ekipa je na dirki nastopila že lani in z Janom Tratnikom osvojila modro majico za najboljš

Tudi sicer je lani je dobre poznavalce kolesarstva najbolj prijetno presenetil prav Avstrijec, član ekipe Amplatz – BMC, Hermann Pernsteiner, ki je v skupni razvrstitvi zasedel 17. mesto. Povedati je potrebno, da je Hermann teden dni pred dirko presedlal iz gorskega v cestno kolesarstvo in 23. dirka Po Sloveniji je bila zanj hkrati tudi njegova prva cestna dirka. Njegov trener, Luka Žele ga je prijavil tudi za letošnjo dirko in prav zanimivo bo spremljati njegov napredek. Sicer ekipa največ pričakuje od Mateja Mugerlija, ki je letos zmagal že na štirih dirkah in si z Primožem Rogličem deli 21. mesto v razvrstitvi zmagovalcev. Nekdanji član KK Adrie Mobil na dirki Po Sloveniji Matej Mugerli še ni zmagal etape in tudi letos mu etape niso pisane na kožo, pa vendarle.

Matej Mugerli: »Se že veselim, da bom ponovno na startu. To bo zame že šesta dirka Po Sloveniji. Prva etapa gre čez moje kraje tako, da se že v naprej veselim domačih navijačev ob progi. Sicer pa nobena od etap ni taksna, kakršno bi si jo sam želel. Najverjetneje bo zmagovalca kar v treh etapah odločil sprint glavnine. Tretja etapa s ciljem na Rogli, pa je zame pretežka in je pisana na kožo pravim hribolazcem. Vseeno bom zelo aktiven in se bom zelo potrudil, da kaj naredim na najpomembnejši kolesarski dirki v Sloveniji.«

Več o kolesarjih, ki bodo nastopili na 24. dirki Po Sloveniji lahko spremljate na naši strani: http://www.tourofslovenia.si/en/